Kosmiczna sobota na Zabłociu!

W dniu 4 września 2021r. w żywieckim klubie Papiernik na Zabłociu odbył się Piknik z Astronomią i planetami skalistymi z wystawy “Misja po Układzie Słonecznym” Stowarzyszenia POLARIS – OPP, a także kilka innych atrakcji. Organizatorem wydarzenia była Żywiecka Fundacja Rozwoju. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych był bezpłatny, zaś pierwszeństwo mieli uczestnicy realizowanego projektu, tj. mieszkańcy dzielnicy Zabłocie w Żywcu, a w szczególności dzieci i młodzież

Zainteresowanie po raz kolejny przerosło jednak nasze oczekiwania, gdyż uczestnikami prowadzonych przez nas warsztatów we wnętrzach pneumatycznych planet były rodziny przyjeżdżające nawet z Częstochowy, Gliwic, Bytomia czy Zawiercia!   Byli to uczestnicy, który nie udało się zdążyć lub otrzymać vouchery na zwiedzanie sierpniowej wystawy interaktywnej “Misja po Układzie Słonecznym” w C.H. FORUM w Gliwicach, ale i te osoby, które dopiero dowiedziały się o nietypowej realizacji naszej organizacji, tym razem na zlecenie podmiotu NGO z Żywca.

Wejście do Klubu Papiernik na Zabłociu.

Tego dnia klub Papiernik przeżywał małe oblężenie, gdyż na sali widowiskowej, gdzie nawet na scenie wyeksponowana została planeta Merkury, pojawiło się łącznie ponad 200 osób i to nie tylko z Żywiecczyzny, ale i odległych miast i miejscowości regionu. Na miejscu obecne były również liczne media jak np. radio Bielsko, radio EKSA Beskidy czy Nad Sołą i Koszarawą. Obsługą ciągłą zajęli się koordynatorzy i koordynatorki POLARIS-OPP w zespole stanowiącym aż 8 osób, a pomimo tego i tak do każdej z planet ustawiały się długie kolejki, aby chociaż na 5 min. wejść do wnętrza naszych symulowanych, innych światów.

Namioty pneumatyczne z tunelami wejściowymi.

Ponownie można było poczuć mroźną powierzchnię Merkurego, gorącą jak zwykle Wenus, kwitnącą Ziemię z naturalnym obiegiem wody czy w końcu poczuć pod stopami wulkaniczny piasek imitujący powierzchnię Marsa. Wszystko to sprawiało niesamowite wrażenie, co potwierdzali wielokrotnie uczestnicy wchodzący do środka namiotów. Imprezie towarzyszyli wolontariusze m.in. Żywieckiej Fundacji Rozwoju, którzy przechadzali się ulicami Zabłocia zachęcając do “wycieczki planetarnej” w klubie Papiernik.

Misiu Astronauta - maskotka ASTROEVENTU POLARIS-OPP.
Warsztaty prowadzone z planetą Merkury, Wenus, Ziemia i Mars.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział w zorganizowanym wydarzeniu z naszym udziałem!
Zapraszamy do kolejnych miast!