Wystawa planetarna na czas COVID-19

W „nowej rzeczywistości”, z którą wszyscy zmagamy się w czasie pandemii, jako odpowiedzialna organizacja pożytku publicznego, minimalizujemy ryzyko związane z możliwością zakażenia chorobą COVID-19 poprzez wyeliminowanie bezpośredniego kontaktu z przedmiotami czy eksponatami wystawy i personelem obsługi.

Nasze planety wystawy „Misji po Układzie Słonecznym” zostały zaprojektowane tak, że istnieje możliwość wejścia do ich wnętrza i przeprowadzenia tam przeróżnych warsztatów, jednak na czas pandemii COVID-19, gdy nie jest to możliwe, uruchamiane są generatory ozonu, które jonizują i oczyszczają nagromadzone w nich powietrze zaciągane  przez dmuchawy z otoczenia, nie stanowiąc zagrożenia dla osób poza kulą.

W ten sposób nasza ekspozycja jest nie tylko atrakcyjną formą wizualną, zachęcającą do zwiedzania oraz metodą bezpiecznej edukacji o kosmosie, ale i przyczynia się do zmniejszenia transmisji wirusa SARS-CoV-2 w otoczeniu, w którym się znajduje. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym folderem Misji po Układzie Słonecznym w wersji bezdotykowej wystawy, którą można wyeksponować na 7, 14 bądź 21 dni